Бізнес ідея: Капсульний хостел

Бізнес ідея: Капсульний хостел

«Це пропозиція і справді здавалося принижуючим людську гідність, – розмірковує професор економіки, автор книги «Життя в капсулі» Антуан Чичели з Італії. – З іншого боку, уявіть людини, що опинилася в чужому місті. Уявіть також, що його проведення часу розписано до секунди і в нього є всього декілька годин на добу для сну. Але він небагатий або раціональний. Навіщо йому дорогий номер, в якому він пробуде в «мертвецком сні» всього лише протягом недовгого ночі Саме такі люди є клієнтами таких хостелів». На думку професора, популярність цього бізнесу буде тільки рости.

«Ми були в Бельгії, у Фландрії, – пише [email protected] – Доля завела нас у місто Антверпен. Всього за 24 євро – смішні за європейськими нормами гроші – ми переночували в капсульному хостелі. Що ще потрібно молодому, з обмеженим бюджетом туристу, занепокоєному тільки одним – побачити матінку-Європу».

«Ми були зареєстровані буквально за хвилину. Двомісна капсула обійшлася в 700 бат (700 рублів) на двох, – пише турист lkd22 на форумі про поїздки в тайський курорт Патонг. – Ми виявили, що номер досить просторий, чистий і досить комфортний. Хостел знаходиться в центрі міста, поруч з вулицею 7-11. Загальна зона також простора і чиста. Однак необхідно заплатити 500 бат (500 рублів) за ключ від речового шафки, рушник і ковдру, якщо ви про це попросите. Цей хостел чудовим співвідношенням ціни та якості у чудовому районі, всього в декількох хвилинах від пляжу».

Антуан Чичели закликає придивитися до цього бізнесу з неймовірними перспективами, і якщо ви все-таки ризикнете всерйоз зайнятися ним, то акцентувати увагу на доходи від додаткових опцій, але не нав’язуючи їх клієнтам занадто відверто. Він переконаний, що настає епоха криз та крайнього раціоналізму, що укупі з життям в динаміці забезпечить підприємцям, зайнятим капсульними хостелами, стабільний попит навіть в самий застійний час.

Сон, душ, інтернет і безпека…

В кімнаті п’ять на три метри може розміститися шість капсул, – стверджує Кісі Курокава. – Навіть якщо ви візьмете за ніч в чотири рази дешевше, ніж в готелі, то все одно отримаєте в півтора рази більше, ніж якби здавали кімнату одному гостеві». Іншими словами, для міста, в якому номер в невеликому готелі.

Антуан Чичели у зв’язку з цим пише, що такі атрибути, як загальний душ і туалет, а також доступний Wi-Fi повинні бути обов’язковими бонусами, забезпечують необхідний рівень комфорту. Як правило, приватність забезпечується фіранками або склопластиковими дверцятами. Господар такого хостелу, звичайно ж, повинен потурбуватися про безпеку, насамперед протипожежного.

«Кожна капсула повинна бути забезпечена регульованим кондиціонуванням, точно таким же, яке є в літаках, – радить Кісі Курокава. – Обов’язково повинні бути датчики диму і аналізатори чадного газу з виходом на пульт портьє. Важливо і те, щоб приміщення здавалися з гендерними обмеженнями».


Початок вашого готельного бізнесу. Як відкрити хостел капсульний

Ігор Малюгін, експерт по стартапам, радить дотримуватися тих же правил, що і при відкритті готелю. «Справа це нова, тому якогось спеціального законодавства немає, – міркує аналітик. – У той же час слід очікувати перевірки з пристрастю з боку «пожежників» і санепідстанції».

Що стосується обладнання, то досвід тієї ж Європи показав, що капсули можна виготовити і самим, взявши за основу готові проекти. Але краще всього купити готові клітинки, наприклад, китайські за ціною від 1000 євро за відсік (КНР). Нескладний розрахунок показує, що при 75%-ної зайнятості номера це купе разом з додатковими витратами на загальне обладнання, в тому числі кімнату для гігієни, окупиться за рік, що і є точкою беззбитковості.

Між тим, найбільшою популярністю на ринку користуються капсули японської компанії KOTOBUKI, зокрема купе «Loeuf Capsule», яке обладнано письмовим столом і диваном, має розміри 2325×1584,5×2494 мм (зовнішні) і 2073x1116x1055 мм (внутрішні). Справжнім шедевром інженерної думки називають капсулу The № 90 1100x2365x2340 мм тієї ж фірми KOTOBUKI. Виробник стверджує, що при здачі її в оренду за 25 доларів в добу вона окупиться за два роки. Втім, купувати таке обладнання має сенс для регіональних центрів з організацією хостелів у ділових кварталах.

Цікаво, що капсульні хостели азіати і останнім часом американці відкривають навіть у своєму житлі, залишивши одну кімнату для себе. Так, житель Нью-Йорка Мішель Худобу в особистому квартирі дві кімнати з трьох обладнав 10-ю капсулами і віддав одну туалетну кімнату (з двох) для хостелу. На ці цілі він витратив 40 тисяч доларів, зате має по 400 доларів на добу.

«Оскільки цей бізнес не розвинений, то складно оцінити вхідний квиток в цей стартап, але слід орієнтуватися на досвід того ж нью-йоркця Мішеля Худоби, – каже Ігор Малюгін. – Таким чином, мова може йти про 100 тисяч за капсулу з сертифікатом. Відштовхуючись від цієї цифри, і потрібно проводити розрахунок бюджету хостелу».

Даний бізнес є новим в нашій країні, що обіцяє йому хороші прибутки. У той же час до мінусів слід віднести прогалини в законодавстві і відсутність надійних центрів з продажу та обслуговування капсульних готельних осередків. В цілому ж перспективи значно перевищують можливі ризики.

Новости хостелов

Ваши комментраии

Хостелы в Киеве

Ищете хостелы в Киеве? Все хостелы Киева на карте.

Адреса хостелов, все хостелы и мини-отели на карте города Киев. Сайт поможет найти хостелы, мини-отели, hostel в Киеве.

Разместить информацию о хостеле.


Новости Хостелов

Отзывы о Хостелах